Pouť k Panně Marii Třídubské

V sobotu 22. června 2013 jsme společně s okolními farnostmi uspořádali pouť do známého poutního místa Maria Dreieichen v Rakousku. Nejdříve jsme se u léčivého pramene pomodlili křížovou cestu a pak už nás v kostele přivítal místní farář P. Robert Besner OSB. Společně s námi slavil mši sv. a v krátké promluvě připomněl historii poutního místa a  vzpomněltaké na kněze, kteří působili v našich farnostech a se kterými se znal a zná. Bylo od něj velmi milé, že se k nám snažil mluvit česky. Na zpáteční cestě jsme se stavili U Pramene Panny Marie nedaleko města Pulkau. Také tam jsme žažili příjemné přijetí. Tentokrát od manželů, kteří se o poutní místo starají. Po společné modlitbě růžence a adoraci před Nejsvětější svátostí, jsme se vydali na cestu k domovu. Byla to krásná pouť se spoustou duchovních prožitků. Velké poděkování také náleží P. Pavlovu Mertovi, faráři ve farnosti Miroslav, za jeho účast a duchovní službu.

DSC00934 (1)